TARSUS ATATÜRK LİSESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TARSUS ATATÜRK LİSESİ

Tarsus ****** lisesi gençliğinin uğrak yeri

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 11/09/08 Mesaj Sayısı : 150 Nerden : ****** Lisesi İş/Hobiler : Yok Lakap : Yoq

SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Vide
MesajKonu: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:49 am

HOŞÇAKAL

-----------------------------------------------
Lokomotif hayallar birbirine bağlı, dağlı sevdalar İstanbul sokakları boyunca yamalı, pislik dolu köşelerde nöbetleşe tutulan nöbet seansları dağaç ipekçiler ve sonraki güne hazırlık provaları. Nara sesleri gece 2 ayazında yankılanırken Yanki suvayilerin ıslık sesleri, ceplerinde sustalı yasakları dert arayan hain bakışları çatık kaşları sonrasında gelen nedensiz saltanat savaşları. Annelerinin evdeki aşkları gelmeyince dökülen real göz yaşları içten dizilere sarılışı, düşündürürken hata yoluna adımlarımı atış hızımı, razı mı razı benim derim keserim şeytanın gazını. Var mı boş cadde ortası yak cigaranı dumanı uçuşurken gökyüzüne özgürce bak orda kalakaldın kalabaklıklardaki yabancısın bak önüne güven sözündeki güvenini bil loş aydınlık ortası körle gözlerin de doğaya rehine. Unutma bakire değilsin dünya keranesinde, rahibelik boşa sunulan varyete koy sepete, peçeteye sarılmış ümitleri sal derin nehirlere Uzun yollar da biter Ardına mesafeler hoşçakal demekle yetinir Batan güneşle kararır manzaralar Göz gözü görmez olur ovanda Destruction Pain All the things you needn''t like within me The insecurity that hunting me like a nightmare Won''t go straight Just like the time turn your head away When I''m not there Ready to Care Nevermind would it ever crossed your mind? That the person you need is here But no is just the funny guy with the deformities Smiles I''ve never seen it At least not looking directly at me So why should I care? Even the filthies among us deserve the happiness But why is that justice can never be served in the realm of earth Scumbags full of money always find what they pure missing Always searching 24&7 I make my love to one''s cried My But you never understand such complexions that are turning in my hand Failure! Is the thing I fear the most? Give us fact that you let down the only ones that trusted me Believe me thats not maybe They say If there is a wish, There is a Way But could be all throw that Please explain to me Why you can''t never stop the inner envy that eats my soul alive Until the day I die! Uzun yollar da biter Ardına mesafeler hoşçakal demekle yetinir Batan güneşle kararır manzaralar Göz gözü görmez olur ovanda
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 11/09/08 Mesaj Sayısı : 150 Nerden : ****** Lisesi İş/Hobiler : Yok Lakap : Yoq

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:49 am

Sagopa Kajmer - Kafilesinppet

Yanlış nedir? (He) Doğru nedir? (He) Yaşamın ikileminde yaşamak zorsa herkes zor insan farkımız nedir? (söyle) Korkularımızdan korkmanın bilinç altına in bakalım Orda biraz dur bakalım korku nedir? (Sana göre korku nedir?) Büyümek fikri yoktu aklımda bundan 10 yıl önce Nerden bilebilirdim hayat zormuş 10 yıl sonra Sürekli koşar gülerdim ben bundan 10 yıl önce Ne olacağı bilinmez akar zaman 10 yıl sonra LEADRİ Siz içlerinde kalbimin direklerinde bayrak açtınız Yüreklerimde mutluluk kanatla saldınız semaya Rüyama göz dayanmaz itibarı yok Müdavım olmuş eller Hakkı tanımamakmı sevda? ABLUKA ALARM Günlüklerimde aylık olmuş anla Hayat dudaklarımda bir tutam reçel ya Tadar ya güya Rüyaya dalsın özlemim yolculuk var Beklenir ufukta cok yakın bir elveda KOLERA Ne sakinlik gördü yüzüm hayatımız hep curcuna Kara bulutlar hep tepemde yıldızlı beş kurdela Para kara bela olsa sen hazırda kumbara Attıgın taşa degse bari aha surda kurbaga Gülme gevrek gevrek Elde etmek ebelemekmi? Emek gerekli Ben rap experi taştan cıkarır ekmegi Kırık kanatla kelebeginde bir günlükmüş gorecegi Elem eder zuhur eden bulur hedef heder olur ZET Erdim sandım cok yakındık ancak ben bir erdim Kırılgan olmak tek derdim duyguları serdim (bas) Şimdilerde cok pişmanım boşunaymış her yas Gönlü yek zet mahlas... aynen Anlat yüregime damlat gözyaşını damlat Alma ahımı anla parmak ucumda acı Bu kaçıncı suskunlugum tebessümler yalancı Kanattıgın yeter artık açma yaramı kapa SAVAŞ İstemezsen mermi at ve kurtul back'lerinden Anladımki üstad tek yürek ve kelebek oldu uctu bye Söndü gözlerim kısıktı bir zaman ve baktı dozların içinde Kaybolan bu iyi niyetti hay hay Rapte takla attı kozlarımla birlik oldu Pozlarım içinde kaybolan bu ölçülerde hep balistik KAFİLE TÜRK RAP KARMA RAFFİNE,ZET,KOLERA,ABLUKA ALARM,LEADRİ,SAVAŞ ve SAGOPA KAJMER SAGOPA KAJMER Bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi Sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi Geçmiş dünden bahsetmek lezzetsiz Gelmemiş yarından hepmi sikayetciyiz biz Derdime çare baytarım yok Dengeme destek tutki durayım Safak güneşin fermanı Geçer acı tatlı sayılı zamanın sancısı Ama... Melek bir yandan Şeytan bir yandan Başım zindan yokluk var bu kacıncı şikayetim bilmem?
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:49 am

Sagopa Kajmer - Kalbim Krizin Bekçisi Olmuş

Ben yine anlatmak istiyorum HADİ !!!) Batımda gün yine sokaklar ıssız, şarapkolikler ve para peşinde eli bıçaklılar, sabah yumruk konuşur, gecelerimde silahın notaları, derinde bir sela sabahları, gazetelerde ölümün ibret etkisi, mafya evreninde yaratılan kahraman adamlar, haraçla kazanılan günahlar(GÜNAH),evimin önüne dizilen onca sarhoşun nağrası ve polisin etkisizce boş fiilleri, güvenliğim mi yoksa benliğim mi idam anlarında terlemekteki? kinime yemdi şiddetin meyvesi, bizse bunca yıkıma katıla katıla sırıtır olduk, eylemim rapimle fiile dönüşecektir bilesiniz.Dağdan inme ayıların temelli cahiliyetine vizeyle karşılık verildi, kondular getirdi betonu, başbakan bir metro yerine doğamı geriye ver!... kültürüm *** oldu, özür için dilekçe ver!...ben yarındım ancak aldınız elimden bugünümü kimliğimden utanır oldum, Türkiye burası değil, hep sefil bakışlar onumun dokuzu psiko bunalım 24 saatte 3'lü çevirir sen-ölüm-kalım!... (NAKARAT) Dünya kerhanesinde bakire değilsin,tecavüz edenler var gözlerim de sağanak yağışta, kalbim krizin bekçisi olmuş Yak ta ver sigarama derdimi anlatayım duman olsun bu rapim ben çaresiz avare gezerken,gözyaşlarım yaşlanır oldu. Bakışlarımda kara ifade,istifade edilemeyen o masumiyetim, yüzünde meymenet göremediğiniz tüm liriklerimle bir bütün ben,tüter tütün yazar çizer stilo.sadakatim gömüldü dilime. sus!...dedirtmedim. kus!... günahların sevabı bulunamaz yunus.Prangalarda raks ederken ağlamaklı bakışın öncüsü, kısır döngüsünde tanıdık her bir muhterem cılız bitki örtüsünde,tanıdık her bir muhterem cılız bitki örtüsünde. civarda depremin korkusu ve bilgilerini yokla,fazla soru da sorma zaten halim kalmadı, hasta adamı yatağa yatırın artık, bin asırlık bekçi ülkemin damarlarında kan bırakmadı, bazı bazı bazılarımız,tepeden izlerken kakılmışları, çalınmış hırsları,sessiz yalvarışlarını duy gözlerimin,bak hadi!!!...
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:50 am

Sagopa Kajmer - Kambur Kelimat

KAMBUR KELİMAT
Kambur Kelimat ın Sagopa bölümünü çıkardım ufak hatalar varsa kusura bakmayın Mısralarımda ısrar hakim Hitabelerimin özüne bir gözat Kafanı bunla patlat inandığın rauftur Affı bol hakikat Ben aldım yüce bi talimat Fiile döktüm uyudum kalktım Rap'te 24 saat Sago'nun gökdeleni 2 kat Yetişemez dilime kambur kelimat Git de canıma can kat Ve ravzaları gülle donat Hile bir hakikat Ez ve geç ben polat Bir maksat arama fıtrat önüme koyulan en büyük cevan Nedir bu kanrevan Bu menfaatte yıkıma yaklaşan ve an Fanlarım hatlar Kajmeran dat kan dolan yalan Sago insan lan Bu boş oda bu loş ışık bu hoş koku Sarhoş başımın nahoş seda varoş fiil ve hızlı koş Küçümse fil hafif latif Benim motif zarif dilim pari elif Ve rap'te son keşif deşifre edilir Sagopa Rap bilim Huzruma ser kilim Bilki ben tüm günahlarıma kefilim Acuze yere yığıl Gözün perdelerini kapatsın Yakın heves bilince karşı çıksın Bin seyirde halıya aksin tepeden yüzüne çaksın İltifa ki başını döndürür yeraltı sarayın bana bulansın Sagopa orgrhyme sıfatı almasın yerüstü benim memleket değil Çaldı zil ve Rapçi hitini çayıra saldı Bil bu şarkı herkesin hissedenler dinlesin Hep mi çeneme sillesin kem hislerin yakar canı Bir sığınak buldum barınak ettim Tapınak Rap mahallemin Her kötünün birgün elbet canı çıkar Garantim kap bu söz benim. Mısralarımda ısrar hakim Hitabelerimin özüne bir gözat Kafanı bunla patlat inandığın rauftur Affı bol hakikat Ben aldım yüce bi talimat Fiile döktüm uyudum kalktım Rap'te 24 saat Sago'nun gökdeleni 2 kat Yetişemez dilime kambur kelimat
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:50 am

Sagopa Kajmer - Kan Mevsimi

Kiçini basını tv aleminde Gözüme sokan illetlere Kiminmi var ne Sagopa hiphop aleminde Yazd1 hiçbir yere Mendabur olan dört sat1r Mikrofon z1mb1rt1s1nda Cellat1n kafatas1na ras geldi Emeli kendine asm1s Politik amcalarla kaynasman1n Vaktidir beyler bayanlar Merdivene sabun koyup Kayan avanaklar Akbaba pa pa sagopa Kajo musa misali canavarlast1 Görünen oki Alemin civatalar1 yavsad1 Bu deli adam pesimist dünyas1nda Realist nameler yollad1 afallad1 Yolun ortas1nda dürüst Yalanc1 mumu yats1ya k1lmadan f1yd1 Gördebal geçinen maruz toplumun Toprakta y1kand1 Kimisi elindeki besparal1k Mevkisini tanr1 sand1 Bense istedim 25 Sene boyunca amma yazd1m Beyaz sayfalara siddetin kinini Parla günesim Yagmur yag geç Z1rham1da seç 0çimizden birini Yolumun önü Kanla kapanm1s Resmini çektim mevsim kand1 Gözlerinin içi bulan1k yaslar ihtiyar karga ölüme dogru Sorgu sualda sormaz kader Yürümeden biter kala yala sebekler açarken k1çlar1n1 kars1mda Para pahs1na Sol ceblerine koyduklar1 onurlar1 yere düstü Parlak mentoda karanl1k oldugu vakit Yanan kan yagmurunda 1slanan Tuzukurular anca bir çareden ç1kan Ne çare Vurdum duymaz hiçbiri Mevsimleri yaz K1ç1ndan b1çak ç1karan 0ki lokma oturmadan anlamaz Nafile hamile Kad1n1n göbegi içindeki Yeni yasam ümitleri Nefes al1rken habersizce Usulca mevsim döner Kana bulan1r 9 ay sonra Kan mevsimi gelir siddetin kinini yazd1m 25 Sene boyunca Beyaz sayfalara Duyun sesimi Kan mevsimi Parla günesim Yagmur yag geç Z1rham1da seç 0çimizden birini Yolumun önü Kanla kapanm1s Resmini çektim mevsim kand1 Gözlerinin içi bulan1k ya_lar ihtiyar karga ölüme dogru Sorgu sualda sormaz kader Yürümeden biter kala yala
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

Sagopa Kajmer - Karabiber Duası

Kibritin kıvılcımıyla başlar an, kiralık katil oldum duygularına şimdi ağla! Kaç kiracı kovabilirsin dünyandan, nedeni yoksun arzularından bahçe yapsan tohumuna suyunu serpeler misin pesimistin? Sendeler mi kalemim? Sezin, kesilecek mi biletin? Kinde yaşar alemim. cenazemin omuzlarında yazılı KARABİBER DUASI, rap karahaber selası kalpte hep biçare tep şu seli, kolayca yüklenip kaldırdınız cenazemi, geride hep bükük boyunla anıla geldim, gücünüz yetmedi mi? Elendi insanoğlu gün be gün, hüzün tünellerinde fareler hücumda, sen yüzünde terlerinle savaşır haldesin yazık! Mahrem Adem günahla yanacak, uluya servis olacak madem bilinki men haraben, huzur ne darem. Koca hestiy aya bedenem. Cenazemin omuzlarinda yazılı KARABİBER DUASI rap Karahaber selası, kalpte hep biçare, dudaklarımda Senfonim çalarken hep duacım oldun Bass-drum Koca hestiy aya bedenem (bedenim acaba nerelerdesin? Doğrunun önünde duramaz olmuş insanoğlu KARABİBER DUASI lanetimin son ezgisi Işığın içine bakamaz olmuş insanoğlu Korkar olmuş ölmüş ruhlardan,gelecekten Hesap soramaz olmuş insanoğlu Bu tanklarla yapılmış dünyanın gerçeklerinden Acıyı çekemez olmuş bedenim Hergün acılarla sevişmekten hissedememiş duyguları Ağla sen de haline benim gibi Sessizliğin içinde kaybolan ruhlar gibi Suskun olma haline, konuş dünyaya Paranın kölesi olmuş insanoğlu Yanlış bedenlerle ruh doğru mu sistemin katili Sonuçta karabiber duası hümanist olmuş Geçmişte yaşatılanlar yüzünden sözlerim Ben hep bu duayı özlerim, duyamazsam açık gider gözlerim
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:51 am

Sagopa Kajmer - Nedense

Sago Rap:
Sanirim sensiz bir geceye daha hosgeldim nedense biraz gerginim stresimi yumruklarimla duvara civiledi gözlerim kendini saldi sanirim o an orda degildim 30 dakka öldüm 5 dakika dirildim gözyaslarimi yagmur sandim islandim meleklerimle fisildastim kolonyalarla koklastim nedense son darbeyi kalbime attim kendimi 3 yerimden bicakladim azami hirs yaptim nedense acimadim kendimle yeminlestim we dislerimi s1kt1m yumruklarimi s1k1p tirnaklarimi kirdim nedense en cok sigarami aradim tek bir kelime edemedim özür dilerim seni üzmek istemedim en iyisi intihar ediyim dedim, ettim 10 dakikalik yasam molasi verdim sanki cennete bir serinlik kolasi ictim ve sonra ilk ucakta cehenneme indim nedense en cok kusmak istemistim senden utandim kendimle hic bu kadar cetin savasmamistim kendimden köse bucak kactim yasama hakkimi sonuna dekmi kullanmaliyim tanrim? döner basim, akar yasim, kar tutar sacim, cölde hayratim duvarlar üzerime geldikce kendime 10 parmakli bir surat yaptim ben ne savaslar verdim kendime bir Rabbim sahit, sor ne zaman vurdun kendini en son? katilim oldum hergece nedense
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:51 am

Sagopa Kajmer - Vasiyet

Fecre dal!.. fedai cembiyeleri ile cenkte kaldı, surlarımda kahpe uyuya daldı. suretim şarap misali eskidikce değeri arttı. serserim,serim giotin altı. kalbimde senede kaç kez birisi idam aldı ha !? şaibelerim şairimdi, şakacı mecburi sıfattı. rıhtımlarımdan gemiler kalktı, yolcular ağırladım ağır ağır. revanlarım.. güneştim bir ara yağmur, oldum. kendi deryalarımda kendimi zorla boğdum. ...spekülatif düşlerin spazmı var. stagflasyon önlemliydi, sözümü kesme girişiminde bulunan herkeseydi radikal argolar. söyle ne zaman bitti aşka dair tangolar? her işte bir racon var. haydi egoma sponsor ol!.. ecemle ecele giderim. rabbenamı bir hiç uğru tersledim. of haaşaaaa!... bir dilekti vurgun oldu, votka redbull ciğere doldu. sagopa nadir sarhoş oldu cemre geç de olsa düştü. kelimelerdi kerimelere ve kertelerime münzeviydim. dünveyi senaryolarda "RAP" denen bahirdim. münasebetsiz küfrü bastım, onurun canını yaktım. altı senedir aklındayım, çekemedin yoo farkındayım. RAPimtraksın, sen reel değilsin. yazdıklarına sadık olamadın, söyle kaç eşlisin? muaf bıraktım seni ve kitlelerini, sarfiyatlarım fiyatsız.. anonim oldu haykırışlarım az önce doğdum halatım yirmi yedi boğum sele gitti ağustosum vasiyet etmek istedim şarkılarımı kızıma, hep sonunda kendimi vurdum. şarjöru doldurdum.. koştuğum bu yolda yarimi sonladım ve kocaman adama döndüm. sanma çok telaşlıyım, durgunum biraz. solgunum yüzüm, bitkinim ufaklık. sen de gel peşimden amma çok çalış!.. duvarda yazmaz her kural, yumruk yersin yılma kalk, dayan!.. bu abi yerle çok sevişti. düşmek hiç ayıp değil, kalkmasını bil!.. ve acele et şu gözyaşını sil!.. sagopa idol oldu bak dedim babam, ben dayandım. buraya kadar geldim 27 adım. takma kendimden can sıkıntım, önceden beridir bir ölüm takıntım. bunu da yüzüme vurmasınlar sade evde yüzüm asık, dışarda sempatik takıldım...
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

Sagopa Kajmer - Şikayetname

ŞİKAYETNAME YAPILACAK İŞ EKİLMEYE HAZIR BAHÇE RAP BENİM İÇİN PIRLANTADAN AKÇE FARKETMEZ LEHÇE. BEAT KAZAN,LİRİK KEPÇE. ASİLEŞİRSE KAPLAN,TAKAR ÂNİ PENÇE. NEYİN İDDASINDA YANAR DÖNER ÇEKİŞMELERDESİN? BEYİN EN GÜÇLÜ SAHİPLİĞİN, KALBİN ARSIZ DENGİN BOĞULMAKTA OLDUĞUN DENİZLER DİNGİN. UÇMAKTA OLDUĞUM GÖKKUBBE ENGİN. İFADEM HAYLİ DERİN. NE KADAR ÖZENLE YAPILSA DA GÖZÜME BATAR YAMALAR. EN YAKINDAN GELEN HÜCUMLAR,' NEDİR SUÇUM ?..' LAR, 'BAK KOÇUM!...' LAR ÇENENDE ALÇILAR,AKORDU KAÇIK GAYDALAR. KENDİNİZDEN ESİRGEDİĞİNİZ FAYDALAR. ARININ SOKTUĞU DUDAKLAR ACI KAPAR,CANIN YANAR,ACI YAKAR. MİKROFONUN EFENDİSİ VEZİRE TACI TAKAR. BİR BASİT KELÂMA KURBAN GİDER KRALLAR. YENİK ZIRVALAR,BİTİK PROF.LAR VS... KENDİNİ BUGÜNE KAPTIRANLAR KENDİNE KURŞUN SALLAYANLARDIR. BU SAPANLAR BAŞ YARAR Kİ;İLHAMLARIMDIR. GÜMLEYEN TEKERLER GİBİDİR BİR KÖŞEDE İNTİHARLAR. VAKİT ÖN GÖSTERMEZ,SİSCESİNE SİNSİ PLANLAR. DAĞDA DUMAN TÜTER BENDE TÜTÜN. ANLATMAYA KALKIŞTIKLARIM BÜTÜN. HAYDİ BU KÖTÜRÜMÜ YÜRÜTÜN !.... KAFANIZI KENDİ YUMRUKLARINIZIN GÜCÜYLE DÖVÜN !... ŞAHSIMA SAVURDUĞUN EZİK KÜFÜRLERLE ÖVÜN!... BİR PORSİYONLUK DİSSTORSİYONLA DOYMADIYSANIZ BUYRUN ALIN TADIN !... BU BENDEN İKRAM ,ÜZERİNE İYİ BİR SİGARA YAKIN. POP HAMBURGERİNE KÖFTE OLAN ŞU HIYARA BAKIN !... İÇİNİZDE KALAN G.O.R.A. MAYNONEZİNİ GIRTLAKLARCASINA SIKIN !... NAKARAT KALEMLERİMİN UCU ZEHİRLİ İĞNE SAYFAM İSTERİK,YAZSAN DOYMAZ. GÖNÜLDENDİR ŞİKAYET,ATEŞ KESİLSE CESET YERDEN KALKMAZ. BİTKİN BİTKİLER MEFTA... KOY BAŞI RAHATÇANA YASTIĞA... GEÇMİYOR GÜNLERİM HAFTA.... ŞİKAYETNAMEM YASTA... VERSE 2 AĞZI KÜF KOKAN RAPÇİLERİN AKLINI BAŞI TAŞISIN. KÜFÜR ETMEKTENSE BIRAK SAGO SAYFA BOŞ KALSIN. AKILLI ADAMIN SÖYLEMLERİ YERİN 10 KAT ALTINA GÖMÜLÜ. YAZITLARIM KULAKTA KALICI,ANCAK KALEM ÖLÜMLÜ. HIRS VE ŞEHVET ADINI VERMİŞ İKİ DEV BAŞLI CANAVARA. SADAKATİN YENİLGİSİYLE DÜNYAN ÇARPAR METEORA. İNFİLAK EDEN NEFİS BİN PİSLİK YARATIR YOL BOYUNCA. KULAKLARIMA TECAVÜZ EDEN KURU GÜRÜLTÜN ÇINLAMAKTA. KORKARIM Kİ,FAMİLYANIZIN ALAYI İÇTEN PAZARLIKLI. ODAM,EVİM,RAPİM,SEVGİLİM HEPSİ NAZARLIKLI. BU DÜNYADA BİR GERÇEK VAR ,İNAN HERŞEY KARŞILIKLI. BU SAVAŞA DAHİL OLDUĞUNDAN SAGO KENDİNDEN UTANDI. AMAN CANIM KIYMETLİ,DOKUNMASIN BANA YILANLAR. VAKTİ GELİNCE İŞİNE YARAYACAK SAKLADIĞIN TÜM SAMANLAR. RUH,PARMAKLA ANLAT DERDİMİ !... SÜKUNETİMİ BOZDULAR. KUMLARIMDA KIVRILAN YILANIN BAŞINDADIR TOPUKLAR. BU BENİM RAPİM, BU BENİM ŞİİRİM BU BENİM DERİNİM, BU BENİM BENDİM, BU BENİM ESERİM, BU BENİM TA KENDİM...
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:52 am

Sagopa Kajmer - İstisnalar Kaideyi Bozmaz

İstisnalar kaideyi bozmaz, bu civan bu civarda fazla tozmaz. Elimi verdim, kolumu kaptın, gözümü çektim, aklımı aldın. Yaşam mı ben mi bedbahtım ? Sallanırsa da yıkılmaz tahtım. Canım yanar ödün kopar canım, tabularımı kendim yazdım.
İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla.
İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla.
Paranın değeri arttı millet, insan değeri battı. Kimlere kaldı artı ? Sendeniz bir boş vakit arakladın, poponsa yan gelip de yattı. Yine mi komada martı ? İşlevsizlerin hepsi karttı. Hanginiz bu piste havlu attı ? Vaktim geldi çattı, kiminde temmuzun yakıydı, kimisi marttı. Cebimde biriken az buçuksa şanstı. İşler organize edildi ve amiral battı. İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla. İstisnalar kaideyi bozmaz, kuru yanında yaş telaş yapmaz. Eli uzun alemin, cebi de tenha, sivri dillerin alayı kesilir anla.
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:52 am

Sagopa Kajmer - Üfle Güneşi Sönsün

VERSE 1
Ben girdaplara kapılan o gemideki yolcuyum. Kustum her dalganın tokadına suçtum!... Pusuyu kurdu dostun, fırtına kopsun, donan dudaklara bir dem rom dolsun, beni buldun. Azrail yap görevin fiil olsun. Tek kurşun bitirebilse gari bu hayatı bari bin kurşun atın da gönlüm doysun ahali. Sagopa iskelet diyarında etten bekçi, çekice sapladım kasedimi, çöpe bugün attım kalbimi alınabilitesine göre değişir kırılanın aynı hangimizinki marijuana marşı? Sago yaşlı!...
(Nakarat)
Üfle güneşi sönsün!...Kalbim karakışın ayazına dönsün Azrailim öpsün!... Tek dönümsün ömrüm.
VERSE 2
Buhran dolu bitirim esen o karayel rüzgarına kolumu salladım, hareketi çaktım, karakedi gördüm yaktım mumu ve de baktım. Tahlile giden her bakışıma reçete yazsa da, doktorumun kompleksleri nedeni derim çatarım gözleri, sobeledim herkesi, şimdi görelim kimin en kalın ensesi, Sago rapin en kalın ansiklopedisi, geçmeden yedisi taşlanır musallahın incisi, zencisi makbul görülesi her rapi beyaza boyarım, meleze çalarım yüzleri, aldım yaşamı yanıma kutu kolacasına üç dikişte dibe vurdum, depozitosunu Tanrıma ödüyorum.
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

Sagopa Kajmer - Üç Sefil Şair

Derin Darbe Rap Ter kokar bu yılların ve şer yaşar Bu mahrumiyet sebebi var mı? İçtimaya çağırır tanrı Top yekün değişir tavrı Tek ayak çukurda Secdeye eğil bakalım eğil Ah benim etten çakalım Babamdan devraldığım ilk arabam terlikti Dört dikişlik girişmekti kabahatin hak adaleti Bak oynadıkça bozulur insanın sukuneti Minnettar olamadım gecikti kıymetim (evet) Dürüst bu rapim peynir zeytin gibi Elini öpmen gerekmez Öptüren çeker mi ilgini? Bilmem silgini kaç kez kullanırsın? Ömür boyunca dört yapraklı gonca bulamayınca nal takıp gezermisin? Rutince bugünümü katladım ikiye uçak yaptım Attım ileriye rigayik şeyler yazdım arasına Resenler bastı darasına devirdi güneşi Renk verdi karanlık rehavet çöktü koydum noktayı... Sinirlerim donmuş hava soğuk Apansız bir hastalık bu lirik yazmak Mürekkebimin ateşi çıkmış Islak kağıtla yatıştırma eylemindeyim Az sonra geçer umarım Şu an tam demindeyim Keplerin pençesine bağlı Kelamların ağlamaklı uçar gelir kekeç diline dolanır siftinirse Sırtım sırtarır yere gelmeyeciğine söz verir Saplarım kalemi kağıda yazarım Rezerve edilmiş tüm hatalar reval gününü bekleyecek ve sıkmayacaktır canını Sır olarak kalacaktır belki de Tekin olsun için dışına taşmasın Yaşın tesir etsin bu cihana Tezkerelerde can vermesin Okyanusta kaybolan bir kuş gibiyim Yüce kanatlarım ecele doğru çırpınır ve geriye dönüşü yok bu yolun! Çıldırır dalga tongadır Ton ton dedelerim manga olsa ruhu kurtarabilir mi? sanmam NAKARAT Hezeliyak değil real-i rabbani muhim üç sefil hicvardan Yaprağa akar kardan yaşlar hava buz kirpiklerim don tutar x2 SAGO Rap Bu yumruğun beynine saplanma ihtiyacı var Kamufle et kendini RAP canavar! Kumsallara kum sat Rüyamlarımdaki cennet tarlasına yağan yağmur Sago samsun 19 mayıstan istanbul köprüsüne ordan kutsal kapıya (yallah) Düşüncelerin aylak aylak gezer Melodilerime akarken bu gözyaşı Selülitli istanbul caddelerine damlar Yerinde olsam sudan kafamı çıkarır yaşamak adına nefes alırdım Evet bunu yapardım... Affedilmeyi haketmesemde Dilimde aynı saatte aynı dualar var Değişen doğrulara kalıcı yanlışlar yapmak akıl kârı değil Entrika saldıraların kulaklarımı gıdıklasın Kimin önce vurduğundan öte kimin sert olduğu önemli Bomba kadar paniktin Köprüaltında yazdığım şiiri dereye kağıttan uçak yapıp attım Zamanı kendi elinde tutmaya çalıştığın için Ne yazıkki ellerini kırdım Hezeliyak değil real-i rabbani muhim üç sefil hicvardan Yaprağa akar kardan yaşlar hava buz kirpiklerim don tutar x2
oGuZCan
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
oGuZCan

Erkek

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 12:54 am

Sagopa Kajmer - İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim

Anakronik bi kronik rapte tek kalemde mühürü basan o adamın adı bu şakası olmayan bi sert kafiye ey K ey Sagopa-K mey dey mey dey heey büyücü yaptı büyüyü büyüde gel tutulamaz her el bu girdabın yokedici döngüsünde yalpalan sinsi sinsi yaklaşan bir adını koydum şaytan mübalansa çok saçma kalk uyan lan polyanna kalpazan bi kahraman (aman yaman zaman) İnsan için en önde gelen o altı harfli başlık Sağlık birde morale aç yaşarsın bu açlıkla kıvranırsın pili biten bi saat mecazlarında geçen zamanın arkasındasın sago harikalar diyarındasın anıların kabuslarımın alevleriyle yansın karamsar gökyüzümden yıldızımsa kaysın ceremin canını trafik alsın Vakitsiz ölümlere akıttığım göz yaşlarım için sürtük kader utansın . Anlaşılmayan cümleler kurdum ben hep şair hep geçmişe dair betimlemelerimle negatif elektrik , Simetrik doğruluk ikilemde Kalmışlığın optemis açılımıydı sinonimin eş anlamını algılayamıyan yamyamların dünyasında sıratı geçmek için rüşvete başvuracakların kefeninde cepte umut dünyayı yarın ölecekmiş gibi yaşayanların aklında yanıtsız sorular kara bulut gibi dolaştı yılları meditasyon hipnozunda taşa tutup. sonsal bir yargıdır belki ölüm kim bilir sorsan birine korsan bir avcıdır ölüm mayın tarlalarında tek bacağını kurban etmiş bir zulümden arta kalan dölüm itiraf etmek kolay ve insan oğlu her bölüm aynı senaryonun parçası iki yakası bir araya gelmeyecek doğu-batı kültüründe birleşmiş milletler kavgası hikaye senkron uydurulmuş gari gori şeriban kaygası kayıp akıllar mağrası . Sayhaa Buran Amilim Benim İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim Destur De Breh!! Berduşa Name Yakma Çek Git İlerle Milim Milim. Sayhaa Buran Amilim Benim İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim Destur De Breh!! Berduşa Name Yakma Çek Git İlerle Milim Milim. Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölüleri izini dünyayı vurmuş binlerce insanın külleri Dünya söyle senin hamurun benmiyim neler yaptınki benimle geleceğime küsenmi benmiyim depremlermi aldı can ? canına kıyan masumlarmı ? zerzelişte bütün gönüller durup dururken yıkılan evlermi neyine güveneyim ? bir damla umut at tarlama bende doğan güneşle ümitlenip şarkılarımı söyleyeyim sana yada ipsiz kuyunun dibine inip karanlıktan öleyim ben bu dünyada zaten masum bir köleyim her güne ayrı bir renk getir dünya sessiz çığlık atanlara yürek dünya söyle ne yaptın bizimle sadece oyuncak birer bebek . Sayhaa Buran Amilim Benim İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim Destur De Breh!! Berduşa Name Yakma Çek Git İlerle Milim Milim. Sayhaa Buran Amilim Benim İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim Destur De Breh!! Berduşa Name Yakma Çek Git İlerle Milim Milim.
SAGOQOLİQ
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 18/09/08 Mesaj Sayısı : 3 Nerden : TARSUS İş/Hobiler : SAGO DİNLEMEK Lakap : SAGOCUUUUUU

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeSalı Eyl. 23, 2008 12:01 pm

çok bilmişlik yaparsan çok düşkünlük yaşarsın yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın *( sagoliq)*
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 15/09/08 Mesaj Sayısı : 24 Nerden : tarsus İş/Hobiler : basket,rap müzik Lakap : yok

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 10:56 am

hep eskileri eklemişsin bende yeni parçalardan ekliim..
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 15/09/08 Mesaj Sayısı : 24 Nerden : tarsus İş/Hobiler : basket,rap müzik Lakap : yok

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 10:57 am

ne güzel bir hava, sago kaf kef kaf kef

merhaba!
bendeniz sagopa kajmer ,pesimist kötü adam
evet ta kendisi işte o benim
boş oda bom boş bom boş bom boş
herşey yerli yerinde, herşey burda
microfonum burda. ses 1-2
boş bir kağıt bomboş ve mikserim ve sözlerim.
anlat! bak razıyım
anlatmam lazım anlatmalıyım ben her zaman
anlatmam lazım anlatmalıyım ben her zaman
evet anlatmam lazım anlatmalıyım ben her zaman bu benim hayatım.

sago go go

günler süsüm, bilgim madenim,aklım canım,
göz bebeğimden gerek öğrenmem
bak bana doyasıya! hayat eli sopalı bir öğretmen
siyah saç ak defterle geldin
ak saç siyah defterle gidiyosun.
sen uyurken gülistanda ben diken üstüne yatmış acıyorum
derdim kadar olsaydı kuvvetim, benimle başedemezdi kasvetim
kendini iyi bilen kötülere ne yararki benim iyiliğim.kuru dilim
uzak değilki malum sırrım feryatıdımı menzilimden
ne olur iyi bir haber gönder en tezinden
kulaklsrım dilimin müşterisi ezelden
dediler yunusa bal dudaktan acı kelamlar etmesi hayli kolay
yaşamayanın bu derdi
yunus çıkan fırtınada bir kırılan çiçek

nakarat

gördüklerime inanmam gerek.
ama nasıl olacak bana birisi bunu anlatsın
külahıma anlatsın
sevdiklerime kavuşmam gerek
külahıma anlatsın

heder olan yürek diliniz kem almamakta
hebadır onca sevgi cümlesine kanmışlığın leşleri
bildiğim geçmişe mazi
söyle çokmu önemli ikili yaşanmış mazi
azimle unutup sadakatle geleceğe emin ol
başta zor gelir adım atılmış her yol, her yol!
ilişkiler yine tenha,münzevi raplerime bir hamlede verdim fetva
yağmuru kara çeviren hava, kolaysa çık ulan burası çorak ova.
mahlasımın anlamı; kaf dağının kaf'ı ve ölü kefeninin kef'i
en güzel kuşlar benim ellerimden yedi en güzel yemi.
yürüdüm koşa koşa. boşa sallar deryada küçük balık,
büyük balıkların hepsi salık, güçsüze yazık.
doğru dersin bree...

nakarat

gördüklerime inanmam gerek.
külahıma anlatsın
sevdiklerime kavuşmam gerek
külahıma anlatsın
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 10:58 am

pardon ya şarkı adı eklenmemiş. şarkının adı gördüklerime inanmam gerek
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 10:59 am

Sagopa Kajmer - Dusersem Yanarim Şarkı Sözleri
Yine o kirli dram setlerimin içindeyim,
Ve hayatının en güzel parçasıyım,
Kırıklarının alçısıyım.
Affım olsun hain darba,
Yediğim darbelerle sığındım Rab'ba,
365 gün 52 berbat hafta,
Ağıtlarımla rafta,
En büyük destekler çıkarsızlıktan ötürü lafta,
Ben aklımı dile düşürdüm,
Kapalı kapıdan kafamı çıkarıp kafayı üşüttüm,
Yüzüne okkalı cümleler üfürdüm.
Hey yabancı, ben zaten yıllardır içime dönüktüm,
Parlayan bir alev gibi görünürdüm ama sönüktüm,
Hayat bir bot ve bot çevresi dolu beyaz köpek balığı,
Diptekiler iştahla düşünür tepede duran azığı,
Rüyalarımın öldüğü yerde uyudum ve yine bot battı,
İlk rıhtım ben battım ah tahtım vay bahtım.
Dudaklarım kanayana kadar yapmak istediğim işte bu: Rap,
Benimle ol hep.
Ölmek üzere olan dünyada bir ölümlü yaşar mahlası Kaf-Kef,
Dualarım vesvas'ı hannas'ı eder def.

[nakarat]
İncecik ip üzerine koca ayaklar bindi, nefsim içine sindi.
Kirpiklerim titremekte korkularımdan, düşersem yanarım.
O kadar içime sindim ki, vinç getirsen kalkmaz başım,
Yov! Gömün burada can naşım,
İç çekmekten düşünmekten ağardı saçım,
Düşersem yanarım.

Vicdan bir güneş gibi parladıkça ısınır için,
Geçen vakte "bir zamanlar" adını koyduk niçin?
Çünkü gelen gider makbuludur kısası ziyaretin,
Bana müsade sana rastgelsin, budur hikayemiz.
Takdir buyur, kış bulutların kadar doluyum Rabbım,
Bir ağlasam dolar taşar seller alır bahçem bağım.
Yükseldikçe nefesi kesilir yalnız kalır dev dağın,
Aramadıkça düşman buldum, hasım solum sağım,
Cehennemde soğuk bir gün, boğuk bir adam,
Donuk bir surat, bekle gelir bir gün beklediğin murat,
Bazılarına gül dikenicesine batar rahat,
Nefret edercesine yaşar hayat, buyur mezara yat.
Soğukluk içime hükmedince güneşim buz adası,
Şemine pervane misali Sagonun aşkı,
Sessizliktir içimden geçirdiklerimin sedası,
Duymakta olduğun engin sözler derin denizlerimin dagası.

[nakarat]
İncecik ip üzerine koca ayaklar bindi, nefsim içine sindi.
Kirpiklerim titremekte korkularımdan, düşersem yanarım.
O kadar içime sindim ki, vinç getirsen kalkmaz başım,
Yov! Gömün burada can naşım,
İç çekmekten düşünmekten ağardı saçım,
Düşersem yanarım.

[outro]
2-00-8 kuzen, melankolia,
Sago Kaf-Kef, düşersem yanarım,
Kasva! Düşersem yanarım..
Beni dinle bana kulak ver, düşersem yanarım,
Sen de düşersen yanarsın lan!
Düşersen yanarsın!
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 11:01 am

DESSAS(SAGOPA KAJMER)
Yunus'tur Benim Adım
Sagopadır Mahlasım..
Dinle

Eğer düşman yoksa bil ki savaş olmaz şehvet edilinen şu zevkler kolay solmaz..Kula yataklık edenler dost sayılamaz..Korku ve dehşete kapılanın kalbi yavaş atmaz..
gürültüyle besLenen kulakta sukut durmaz.Kara sinekler mikrop demek arılar boka konmaz..El yumruğunu yemeyen yumruğunu balyoz sanar arlanmaz..Zahmet çeken asla bir kişi olmaz..
Ekmek elden su göldense tasaya yer kaLmaz..Yabancı görmedikçe köpek delice havlamaz..Yaşama dahil oldukça sistemlerin aynı kaLmaz..Derste kopya çekerek alınan notla bi bok olmaz..Önüne hedefi koymadıkça amaca tez varılamaz..Hurafelerle yola çıkanlar köprü sonuna ulaşamaz..Akacak olan kan ilelebet damarda durmaz..Sapına kadar erkek te olsan kadına el kalkmaz.

Nakarat x2

Gerçek Bana bir adım daha yaklaş (yakLaş yakLaş yakLaş)..Gaflet Benden bir adım daha geri at (Aman uzak Dur Benden) .. Dessas Ne bu caka bu fiyakalı hal (Ne Bu caka Bu fiyakaLı haL) Yolcu yolunda geri gerek hadi yollan..(yoLLan yayLan laN)

kilidi kırmadıkça sırrın kaPısı açıLamaz..Rabb'im emri verse inan taş üstünde taş kaLmaz..Komutan komut vermedikçe esas duruş bozuLamaz..Sago bir kere siler adın tadıma karışamaz..(Nokta) .. yazı Kağıtta yatılı söz ağızdan uçar durmaz..
Dilim tutulmadıkça mikrofonum sır tutmaz.ilim kendini biLmektir..Bilmeyenden haLt oLmaz..Yalan söylediysen yanına kâr kalmaz..
Yalanın ömrü tez biter mumlar yatsı sonuna ışıyamaz..Zahmet etme boştan dolu çıkmaz.Gün gelir bi tatlı sözle yılan delikten çıkmaz..Beşikten mezara dek bu gemide aynı tayfa kaLmaz..velceLaLin kalemi yazar levhi mahruz okunamaz..Zaman hırsızı çok çalar koluna zincir vurulamaz..Aklım Dünya limanına demir atmışsa gemin girdaptan kurtulmaz..Gözümde Nice ırmak saklı akışı durmaz..

Nakarat x2

Gerçek Bana bir adım daha yaklaş (yakLaş yakLaş yakLaş)..Gaflet Benden bir adım daha geri at (Aman uzak Dur Benden) .. Dessas Ne bu caka bu fiyakalı hal (Ne Bu caka Bu fiyakaLı haL) Yolcu yolunda geri gerek hadi yollan..(yollan yayLan laN)
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 11:02 am

Sagopa Kajmer - Golge Haramileri Şarkı SözleRİ
Varabildiğin yere kadar var, var, var!

Akar sular dönmez geri, tıpkı gençliğim gibi,
Bebekti ceninin ergeni, bir erdi büyümüş meyvesi.
Sakal bıyıkla geride kaldı Yunus'un hamlık evresi,
Sivilce, akne katledildi soldu yüzümün güneşi.
Ve çivisi düşmüş tablolarda bir resimdi kendisi,
Kükreyen şu gökyüzünde kuşun kilitli kafesi.
Tersi döndü güvenin ansızın belirdi dostun hilesi,
Fincan kahve içtim kursağımda kaldı telvesi.
Kırıştır yalan kahpesi, baştan akıl alır ya cilvesi.
Yıkar geçer bir dostun düşmancasına hamlesi.
İki boy aşmış ihanetin ki kat-i yok bahanesi,
Hayrından umutsuzum getirme bari şerrini.
Ve hepsi aynı yolda yolcu onca bedenin kellesi,
Meydan önüne dizilecek ve alınacak ifadesi.
Dualar olmasaydı kim kovardı kalleş iblisi?
Kalbim ak da pak da desen yüzünden yansır pisliğin.

[Nakarat]
Altın harflerle yaz mahlasımı,
Halvetim kasvet, kem gözlere şiş. (Kem gözlere şiş!)
Cadü ya herru, ya merru, kaf-kef,
Gölge haramilerine bir selam çak. (Selam, selam, selam!)
Abile patladı, demlenir simam,
Nûşinrevandan handan ummam ben. (Nüşi revandan!)
Ahu-yi felek mum, ben şamdan,
Düşmez kalkmaz bir Allah'tır uyan. (Uyan, uyan!)

Sago sus! Husus derin çukurda içine sin,
Pusu kuran huşu içinde, gözlerinde kin belirgin.
Vay senin şu kindar halin; hin pilanların var hin!
Cenin büyüdü savaşa girdi, silahlarımı bana verin.
Yardan sarkıttığın dostlarından kaçının ipini tuttun?
Onlar güldü, sen somurttun; kalbinde kaç gül kuruttun?
Hatıralarından yüzde kaçını unuttun?
Senin adını anmamak şartıdır dosluğumun.
Rap'den olma gökyüzünün güneşi Sago bu benim yüzüm.
Gölgeme sığınır mana özüm, hicran çölüne düştüm.
Yüz pınar yaş akıtsın gözüm.
Kendi başıma öğrendim, kendim büyüdüm.
Dudaklarımla gömdüm.
Sanma şahım herkesi sen, sadıkane yar olur.
Herkezi sen dost mu sandın, belki ol ağyar olur.
Sadıkane belki ol, alem de serdar olur,
Yar olur, ağyar olur, serdar olur, didar olur.

[Nakarat]
Altın harflerle yaz mahlasımı,
Halvetim kasvet, kem gözlere şiş. (Kem gözlere şiş!)
Cadü ya herru, ya merru, kaf-kef,
Gölge haramilerine bir selam çak. (Selam, selam, selam!)
Abile patladı, demlenir simam,
Nûşinrevandan handan ummam ben. (Nüşi revandan!)
Ahu-yi felek mum, ben şamdan,
Düşmez kalkmaz bir Allah'tır uyan. (Uyan, uyan!)
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 11:04 am

SAGOPA KAJMER BİR KULAÇ DAHA ATSAM KARADAYIM

Kalk ve beni dinle , sana güç veririm , kafanla dalaştığında sana yardım edebilirim , beni bilirsin tam 30luk 3 tanımlı pis sakallı ,donuk bakışlı İklimi az ılıman çoğu yağışlı,yaşar fâni yazlı-kışlı.Onların şahidi görür gözlü benimkisi âmâydı , unutmadıklarımın hepsi güzel birer simâydı.Sen kendinle çatışmadayken , savaş verirken oradaydı.Taşla kafan çarpıştığında ya da kafan taşa yaslandığında anlarsın ki ; kötü gider , iyi gelir.Zaman sofrandaki en lezzetli mühim yemek .Azaldıkça aç kalmanın korkusuyla kuryacaksın ,bu sebeble yaşlanacaksın , çünkü sen de baştan olmak üzere sonlanancaksın , trilyon da olsan harcanacaksın, savaşı kes barışacaksın! kendinle aynalarında birebir anlaşacaksın.

Nakarat

Bir kulaç daha atsam karadayım , beni hiç böyle bir denize dalmadım üzerimde pantalonum artı ayakkabılarım, ha gayret!…
Bir sene fırtına , üzerimde dolunay , gün yüzü asmış , dalgalar boyum aşmış , nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Benim bahsettiğim o derinlik hiç bir denizde yok , benim yumruklarımın içi boş , korkma yakmaz canını.
Allah seni ensen gibi dümdüz etmeden geri dön hemen , dünya kızına aşık olmak seni delirtir , bu kız izdivaç için ne kötü bir cariyedir, ecel aramaz Enseler , yerine gelmez sarsılan güvenler , içine düştüğüm masalsı serüvenlerdir gamzelerme âb-ı hayattan can verenler.
Yüzmekten yorulduğum bu en derin denizdir boğulduğum, 4lük lerim kulacı atar , benim benim !…
Dipte vurgunum , moralsizim solgunum, yine de kendime teskin edebilecek bir seviye olgunum , pişmanlık asla kaçamayacağım bir canavar .Elleri Bazen öldürür, bazen sertçe yakalar bil ki ;
Sagopa cesaretinin bir kısmını zulada saklar ,yanan ışıklarımı kaplayacak kadar karanlığım var.
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 11:06 am

Sagopa Kajmer - Ben Husrana Komsuyum Şarkı Sözleri

Benim sermayen çift el artı çift göz,
Karamsardan varan harbi doğru söz,
Acılarımsa köz..
Ah bu benim sisli yollarım,
Vay benim körpe ellerim,
Kara saçlı başım, dara düştü yarım.
Bazen bıktım, aslen yıkıldım,
Ve daldım derinlere, sığdan yıldım,
Beni toplasan otuz şirin yıldım,
Sabreden dervişin muradına vardım.
Bitmez kaderin uzun yolu,
Gidilemez tek binekle,
İçine sinmiş korkak çocuğu ileri doğru itekle,
Burada beklemekle sanma kalıcısın ya pekte,
Bak kaç milyar insanın yaşam bayrağı direkte.
Bu ses benim, dinle dinle dinle..
Uygunsuzca gidişlerin yolunu kesen haydut benim.
Bildiklerimden eminim, yaptıklarıma kefilim,
Gidenlerime vedayım, gelenlerime mihirim.

[Nakarat]
Denedim olmadı, çabalarımın sonu nihayete varamadı,
Ben hüsrana komşuyum, yolları gözler mensubum.
Uykum kaçtı, iflasın eşiğine battı bu suçsuz gözlerime,
Hesabım ağırdır, vardır şerrim de velakin kalanım hayırdır.

Bilmelisin yolunu bulman çok basit ve bedava,
Yapmamalısın bunu dava,
Sana dostum diyenler var ya, alayı hava.
En sert tekerlekler bile birgün mutlak kaçırır hava,
Hey gel yanaş!
Yaşın kaç? Hımm..
Yolun azını gitmişsin,
Tecrübe demek kalpte kalan izdir yanılma,
"Çok bildim"lik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,
"Yok derdim"lik yaparsan dert görünce saparsın.
Elindeki ölümlü para, ev mülk taki vücut,
Rab cömertliğinde asla koymamıştır hudut,
Can yakmak pahasına mı icat oldu barut?
Ben gülüp selam ederken simaları nemrut.
Ben bu uğurda çok yoruldum, olsa zor da içim rahat.
Ruhum buruk, yüzüm sanık görsem hor da durum ortamızda,
Her şey açık meydanda..
Kaç kişi felci tattı iyi ve kötü arası cereyanında?

[Nakarat]
Denedim olmadı, çabalarımın sonu nihayete varamadı,
Ben hüsrana komşuyum, yolları gözler mensubum.
Uykum kaçtı, iflasın eşiğine battı bu suçsuz gözlerime,
Hesabım ağırdır,vardıdr şerrimde velakin kalanım hayırdır...
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimeCuma Ekim 17, 2008 11:07 am

SAGOPA KAJMER DÜŞENİN DOSTU OLMAZ

İlham al bu sözlerin sahibi bir Hamal varlığı hayal kahramanı olmak istediğim bir masal var düşündükçe sulara batar benim sal kader beni sal.Marifetle erir gönlüm Gördüm benim benim gören gözüm parçalar ya gönlüm avuçlarımda göğe doğru tuttuğum dualarım ve ömrüm yetmez dilemeye özrüm . Bak bataklıklar üzeri ne kadar da parlak bakta gör burdan her tarafta güzel yüzlü tuzak gökyüzü ne kadar yakın arşı Azam ne kadar uzak kendine yaptıkların ve kattıkların ne kadar vasat .Evet bu bir aşk şarkısı evet bu bir kalp ağırısı evet bu namelerde yanan var en derinden ah bir bilsen içimdeki alevi bir görsen .Yanlız harbin çocuklarını taşladınız öldüler sapanla avlanan kuşlar can çekişerek öldüler.Gözler ayrı düşeni dudaklar cümleden düşürdüler düşenin dostu olmadı hiç.

Düşenin dostu olmaz bunu böylece bildim inanmasam olmaz

Ölüm allahın emri ankebutta belli emre tutuşturdu sago en güzel delili delillerim ve deliliyim Beni Bu yaşıma getirdi sen köşene çekil düşün seni bu hale neler bitirdi.Başta tertemiz sudur yaradılış gün geçtikçe karmakarışır durgun sular ani bulanır ilk başlarda suya bakarsan ayı ve güneşi saf görürsün sonra güneş gider ay kalır üzülürsün .Düşmanın buzunda donmaktansa dostun güneşi yaksın içime alınan her nefes soluk yeniden yaşama dönmek gibi kefene sarılı tütüne benzerim uçar dumanım aniden uçar bu ruh bedenden . Bu ruh bedenden uçar geride kalanlar açar çarkıfelek yaman döner ben solar sen açar onlar kalır sen göçer menzilimiz farklılaşır çok geç olmadan açıl gözüm açıl ..
anti_pesimist
YENİ ÜYELER
YENİ ÜYELER
anti_pesimist

Kadın

MesajKonu: Geri: SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi   SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi Icon_minitimePerş. Kas. 20, 2008 11:38 am

SAGOPA KAJMER-KIRIK ÇOCUK

Sokaklar benim oyun saham ve benim evim
üzerimde t-shirt ve boynumda L.L. kolyesi.
Run DMC longplay'i pikapta raksda
video kasette Soul Sonic ve Afrika Bambaataa
elinde asa,saçı rasta,onlar master (masta)
Zulu nation,b-boy,boogie monster (monsta)
Backspin,graffiti,scratch,rap gangsta
hadi kır kemiklerini ve tepkiye yol aç
uprock,poppin-rockin,kaç kaç maç?
DJ !..scratch yap,son ses aç!...
Grandmaster Flash gibi taktik yap!...
RAP;Jam Master Jay 'den Kurtis Blow'a,
P.E (public enemy),EPMD,Fab Five Freddy
Break Dance,Boogaloo Shrimp Ve Rocksteady
Moonwalk,smurf,kick,electric boogie.
Seramoni ustası rap yap,bağır!...
öyle robot dansı yaparım ki kalbimi teneke sanır
Hardcore kırık çocuk,kırık kız. (Break-boy,Break-girl)
swipes,headspin,ninetee-nine,bu ne hız
ben sago old school'dan,new school ''hırs''.
kendinle dalga geç bizden tırs!...

verse 2

kırık çocuk kartonu sermiş asfalta
6 pilla kaset çalar ''planet rock'' çalar.
poppin-lockin ,robot ve de downrock
iki pikap arasına mikser sok!...
bizim joker herkese zehri versin hadi badi!...
takım 34 pistte essin hadi badi!...
yo crazy legs,LA Boogaloos,storm.
mr wiggles,poppin pete,bodyform.
grandmaster DST scratch mucidi,yo rock it!
wildstyle,breakin ve beat street.
James Brown ,Funky drummer hardcore shit!...
Bu mic check 'ten sana B-boy hit.
MC Sago+ Kaf Kef = Kırık çocuk
Biz asi yılları gerimizde bıraktık moruk
Q-Bert,D-Styles,Mixmaster Mike
Battle Dj
fader'ı parçala kır,bırak!
çizilirse yenilenir pilak.
needle drop,flare scratch,crabs,beat juggle yap!
senin ruhunla dans eder HIPHOP

SaGoPaNıN ŞaRKı SöZLeRi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası